Tyscy policjanci przeprowadzili działania w ramach wojewódzkiej akcji „Bezpieczny Pieszy”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców w rejonie przejść dla pieszych. W sumie nałożono 71 mandatów.
Działania prowadzili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tychach. W akcji uczestniczyło 12 funkcjonariuszy. Głównym celem było zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz egzekwowanie od kierowców przestrzegania przepisów przy przejściach dla pieszych.
Mundurowi prowadzili pomiary prędkości w rejonie przejść i kontrolowali, czy kierowcy zachowują szczególną ostrożność wobec pieszych. Zwracali też uwagę na jedno z najniebezpieczniejszych wykroczeń, czyli wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych lub na samym przejściu.
Za takie wykroczenie kierującemu grozi mandat w wysokości 1500 zł oraz 15 punktów karnych. Policja przypomina, że tego typu zachowania stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia pieszych.
Podczas działań policjanci nałożyli łącznie 71 mandatów karnych oraz zastosowali 6 pouczeń wobec osób, które naruszyły przepisy ruchu drogowego.
Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę, wzajemny szacunek i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych.