Park Bł. Karoliny / fot. Tychy24.net

Miasto szuka firmy, która zmodernizuje alejki w Parku Karoliny. To dobrze doinwestowany obszar Tychów. Deszcz już nie będzie problemem w rejonie parku. Obecna nawierzchnia jest problematyczny, zwłaszcza gdy pogoda płata figle. Miasto chce wydać około 850 tys. zł.

Park zlokalizowany pomiędzy ulicami Tischnera, Sikorskiego i Uczniowską zaczął się zmieniać w 2012 roku. To wtedy powstał zaprojektowany przez Grzegorza Ratajskiego, pomnik Ofiar Katynia, a wokół niego ławeczki, ścieżka, oświetlenie.

Rok później – w 2013 roku za blisko 560 tys. złotych wykonano aleję tzw. Aleję Dębów, łączącą halę sportową z kościołem błogosławionej Karoliny Kózkówny. W 2015 roku powstała ścieżka prowadząca od ulicy Uczniowskiej do kościoła wraz z oświetleniem. Rok później w parku powstały kolejne ścieżki (blisko 4,5 tys.m2 ścieżek), kilkadziesiąt sztuk ławek, oświetlenie, plac zabaw z huśtawkami, karuzelami, linarium, stojaki rowerowe i siłownia plenerowa. Wydano na to blisko 2 miliony złotych. Powstała też za blisko 1,5 miliona złotych tężnia solankowa,  za 1,7 mln zł wybudowano fontannę (obecnie jest naprawiana), szalet publiczny i górkę saneczkową, później wybudowano wybieg dla psów.

Reklama
DCIM100MEDIADJI_0039.JPG

Radni w tym roku przegłosowali uchwałę związaną z planem miejscowym dla obszaru osiedla „U”. Chodzi o rejon skrzyżowania ulicy Uczniowskiej i Sikorskiego. To teren o wielkości 1,2 ha, znajduje się w prywatnych rękach. Mogą powstać tam nawet 8 kondygnacyjne budynki.

W tym roku nowe ścieżki

Nieutwardzone ścieżki są dzisiaj problemem –zwłaszcza gdy pada deszcz. Miasto zarezerwowało w budżecie około 850 tys. zł na ich modernizację. Już ogłoszono przetarg w tej sprawie, na oferty miasto czeka do wtorku 16 sierpnia.

W przypadku wyłonienia wykonawcy, prace mają się zakończyć przed listopadem tego roku.