Tyski radny Dariusz Wencepel (Stowarzyszenie Tychy Naszą Małą Ojczyzną) wystąpił do prezydenta Tychów, żeby pierwsze noworodki w danym roku witać w szczególny sposób – prezentem i tytułem. Jak się okazało, miasto twórczo rozwinęło pomysł radnego i na prezenty będą mogły liczyć wszystkie nowonarodzone dzieci. Inauguracja akcji nastąpi w czwartek (25.01)

– Doskonałą promocją dla miasta, byłoby ustanowienie od nowego roku tradycji witania pierwszych nowonarodzonych Tyszan. Proponuje się przyznanie przez władze honorowego tytułu pierwszego obywatela miasta w danym roku oraz okolicznościowego podarunku – napisał radny w piśmie do prezydenta Tychów.

Tychy natomiast wzorem Katowic będą witały wszystkie dzieci. Jak zaznaczają urzędnicy na ten pomysł wpadli jeszcze zanim radny złożył interpelacje.

Reklama

– Każde z nich w ramach tzw. pakietu powitalnego otrzyma kocyk z logotypem Tychy Dobre Miejsce wraz z życzeniami, Prezent przekazany maluchowi będzie formą powitania i symboliczną pamiątką dla dziecka i jego rodziców – poinformowała Iwona Ciepał z Urzędu Miasta Tychy.

Na prezenty powitalne od jutra mogą liczyć wszystkie dzieci urodzone w  Szpitalu Wojewódzkim. W 2017 roku urodziło się w tyskim szpitalu 1595 dzieci, w tym 840 tyszan. Od początku roku na świat przyszło w tyskiej placówce ponad 100 noworodków.

Reklama