Spółka wypłaci Miastu Tychy dywidendę. Ponad 11 mln zł

Wodny Park Tychy / fot. Tychy24.net

Spółka wypłaci Miastu Tychy dywidendę. Ponad 11 mln zł. Na najbliższej sesji Rady Miasta Tychy przyjęte zostaną zmiany w budżecie miasta Tychy. W tym dywidenda od spółki Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej.

RCGW to spółka, która odpowiada za odbiór ścieków w Tychach, zarządza też tyskim Aquaparkiem, który szacunkowo przyniósł około 6 mln zł zysku. RCGW w imieniu Miasta Tychy budowało Wodny Park Tychy (WPT). Obiekt otwarto w 2018 roku, kosztował około 112 mln zł.

Obecnie miasto ma otrzymać od spółki przeszło 11,4 mln zł. W ubiegłym roku otrzymało ponad 15 mln zł. W 2025 roku informowaliśmy, że od 2007 roku spółka przekazała Miastu Tychy dywidendę w wysokości prawie 45 mln zł.

To ta spółka odpowiedzialna jest także za budowę wartego około 30 mln zł lodowiska treningowego, które powstanie przy Wodnym Parku Tychy. Miała też być odpowiedzialna za budowę przystępnego cenowo kompleksu basenów otwartych, z którego ostatecznie miasto się wycofało. Oficjalnym powodem było niezadowolenie okolicznych mieszkańców z lokalizacji inwestycji. Nieoficjalnie samorządowcy zauważają też fakt, że budowa kompleksu basenów otwartych mocno wpłynęłaby na odwiedziny w Aquaparku w sezonie letnim. To oznaczałoby duże straty po stronie Wodnego Parku Tychy.

Total
0
Shares
Related Posts