Miasto Tychy na lato proponuje koncerty, warsztaty i pokazy filmowe. Z wyliczeń urzędników wynika, że z oferty wakacyjnej skorzystało już 10 tyś. mieszkańców. 

W najbliższych tygodniach na tyszan czekają kolejne atrakcje, z których korzystać będą mogły zarówno dzieci, jak i dorośli czy seniorzy. 

W lipcu i sierpniu będą odbywały się warsztaty organizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego, warsztaty plastyczne, teatralne, fotograficzne, spacery rodzinne, sportowe czy architektoniczne, spektakle teatralne oraz festyny i animacje. Zaplanowane są także imprezy sportowe – dla biegaczy czy miłośników psów.

Reklama

Szczegóły na stronie: www.umtychy.pl/lato

Dla najmłodszych

Pandemia znacznie ograniczyła nasze kontakty z ludźmi, dlatego w wakacyjnej ofercie nie mogło zabraknąć zabaw w plenerze przeznaczonych dla najmłodszych. Są to przede wszystkim animacje organizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego przez Miejskie Centrum Kultury. Odbywają się między innymi na osiedlu L, Wartogłowcu i Czułowie.

– Dzieci, które czują rytm, mogą też codziennie od poniedziałku do soboty uczestniczyć w aerobiku i zajęciach zumba kids. Uczestnicy tańczą na boisku przy ulicy Nowej. Dla najmłodszych w terenie są wystawiane także spektakle. Jest kreatywnie, kolorowo, a przede wszystkim bezpiecznie – zapewniają organizatorzy.

Kino pod chmurką

Dorośli natomiast mogą się wybrać do kina pod chmurką – na przykład na Dziką Plażę. Organizowane są także seanse w ramach kina samochodowego pod Żyrafą i projekcje w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury, a także kino plenerowe w Klubie Urbanowice. Projekcje filmów odbywają się też m.in. w Pasażu Kultury Andromeda. Kinomaniacy mają więc wiele okazji do spotkań i wspólnego oglądania doskonałych produkcji na dużym ekranie.

Muzyka na Baczu i nad jeziorem

Tego lata także koncerty przeniosły się w plener. „Muzyczne wieczory nad jeziorem” cieszą się dużą popularnością i przyciągają wielu słuchaczy, podobnie jak „Muzyczne ogródki na Baczu”. Nie trzeba na nie kupować biletów, można natomiast posłuchać dobrej muzyki, cieszyć się letnią aurą i spotkać przy okazji ze znajomymi.

Kameralne warsztaty

„Tychy na lato” to także kreatywne warsztaty. Dorośli mogą w ramach nich zadbać o zdrowy kręgosłup i poznać tajniki survivalu. Poza tym zaplanowano warsztaty teatralne i różnego rodzaju warsztaty plastyczne, w których mogą wziąć udział całe rodziny. Muzeum Miejskie zaprasza na warsztaty fotograficzne z cyklu „Kadry dzielnicy” połączone ze spacerem. Wszystkie tego typu imprezy są organizowane w reżimie sanitarnym – mają charakter kameralny, a liczba uczestników jest ograniczona.

Spacerkiem przez Tychy

Dla tych, którzy lubią łączyć przyjemne z pożytecznym, doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu są spacery tematyczne. Dzięki nim można nie tylko lepiej poznać miasto, ale też dowiedzieć się czegoś interesującego na przykład na temat Jeziora Paprocańskiego. Wakacyjne spacery po tyskich osiedlach organizuje Muzeum Miejskie.

Aktywnie na świeżym powietrzu

Oferta na lato w Tychach obejmuje nie tylko imprezy kulturalne, ale też sportowe. Zajęcia są bezpłatne, organizowane na świeżym powietrzu.

„Jeżeli więc ktoś ma ochotę się poruszać, może wybrać się na jogę, tai chi lub nordic walking. Fani sportu będą mogli też wziąć udział w biegach, zawodach i kibicować m.in. w czasie Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet” – zachęcają pracownicy MOSIR-u.

Szczegóły dotyczące imprez i wydarzeń organizowanych w ramach akcji „Tychy na lato” można znaleźć na stronie www.umtychy.pl/lato

Reklama