Stadion Miejski Tychy / fot. Tychy24.net

Miasto zachęca do zostawienia 1 procent podatku w Tychach. Wśród wymienionych organizacji pożytku publicznego mamy spółkę Tyski Sport, która należy do miasta Tychy. Ta ostatnio otrzymała dotację wysokości 7,5 mln zł od miasta na rozwój sportu.

– Pierwszy kwartał nowego roku dla większości podatników to czas rozliczeń podatkowych. Jako mieszkańcy Tychów możemy sprawić, by nasze odpisy 1% trafiły do organizacji pożytku publicznego, które działają na rzecz naszej lokalnej społeczności – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Tychy.

Listę organizacji pożytku publicznego działającą na terenie Tychów znajdziecie tutaj. Chodzi o 30 podmiotów, plus kilka filii, które działają na terenie naszego miasta.

Reklama

Jak przekazać 1 procent

Żeby przekazać 1 procent podatku w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego (które zatytułowane są „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) wpisujemy numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) organizacja, której chcemy przekazać 1% należnego podatku.

Tyski Sport chce wsparcia

Na liście tyskich organizacji pożytku publicznego znajduje się Tyski Sport, który już w tym roku otrzymał duże wsparcie ze strony miasta.

Na 9 mln zł dotacji na rozwój sportu w mieście Tyski Sport otrzymał 7,5 mln zł. Pieniądze przeznaczono na realizację 4 wniosków spółki (z czego 3,1 mln zł na organizację sekcji piłki nożnej, 600 tys. zł na organizację sekcji koszykówki, 250 tys. zł na organizowanie młodzieżowej sekcji piłki nożnej i 3,6 mln zł na sekcję hokeja na lodzie).

Na pozostałe 42 wnioski stowarzyszeń i fundacji, które działają na terenie Tychów przeznaczono 1,5 mln zł.

 

Reklama