Nowy asfalt na al. Piłsudskiego / fot. MZUiM Tychy

Miasto zapowiada kolejne utrudnienia drogowe w Tychach. Niedawno zakończył się remont nawierzchni asfaltowej na al. Piłsudskiego. Nową nakładkę położono w kierunku terenów przemysłowych – od zjazdu na Bielsko do ronda przy ulicy Towarowej. To był pierwszy etap. 

„W najbliższych dniach zaplanowano kontynuację na blisko 100-metrowym fragmencie za rondem. W miejscu prowadzenia robót będą występować utrudnienia w ruchu. Remont ma ruszyć w przyszłym tygodniu, przy czym dokładny termin oraz tempo prac uzależnione są m.in. od pogody” – informuje Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. 

Podobne prace trwają także na ul. Zgrzebnioka (odc. od Żółkiewskiego do Euro-medu). Tam kierowcy również muszą uzbroić się w cierpliwość. 

Reklama

Przypomnijmy, że dotychczas asfaltowe nakładki ułożono m.in. na ulicach: Oświęcimskiej (odc. od ul. Katowickiej do ul. Czarnej), Wojska Polskiego (od Placu św. Anny do ul. Burschego), Stoczniowców 70. (od ul. Konecznego do ul. Jaśkowickiej), Damrota (dojazd do przychodni medycyny pracy) oraz na innym fragmencie al. Piłsudskiego (odc. od ul. Armii Krajowej do ul. Jordana).

W tym roku na remonty nawierzchni bitumicznych w Tychach (nakładki i naprawy cząstkowe) zabezpieczono ponad 5 mln. zł

Reklama