Ulica Darwina 4 / fot. Tychy24.net

Mieszkańcy po wybuchu w Tychach czekają teraz na ekspertyzę i decyzję ubezpieczyciela. Będzie spotkanie, na którym podjęte zostaną dalsze kroki w sprawie lokali przy ulicy Darwina 4. 

1 kwietnia w Tychach doszło do wybuchu gazu, na parterze budynku przy ulicy Darwina 4. 7 osób trafiło do szpitala w tym dwójka dzieci. 20 osób ewakuowano. W całej klatce zameldowanych jest w sumie 90 osób. Ostatecznie zmarł mężczyzna, który był w epicentrum wybuchu. 

„Zgodnie z postanowieniem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Tychach nr 13/24 z dnia 5 kwietnia 2024 r. zlecono opracowanie ekspertyzy technicznej, która określi zakres szkód, sposób usunięcia zniszczonego stropu, następnie jego odtworzenia oraz doprowadzenie obiektu do właściwego stanu technicznego i możliwość dalszego użytkowania lokali zgodnie z przepisami. Ekspertyza będzie wykonana do 31.05.2024 r.” – poinformował Urząd Miasta Tychy. 

Reklama

Swojej decyzji nie ogłosił jeszcze ubezpieczyciel. Gdy będzie zarówno ekspertyza jak i decyzja ubezpieczyciela, Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach zorganizuje spotkanie właścicieli lokali przy ulicy Darwina od 2-8 w celu podjęcia dalszych decyzji odnośnie budynku. 

Wybuch gazu przy ulicy Darwina 01.04.2024 / fot. KWP PSP Katowice
Reklama