Zatrzymany mężczyzna / fot. Policja

Mieszkanka Tychów i mieszkaniec Bierunia z zarzutami. 30 osób pokrzywdzonych w procederze, którego dopuściła się para. Wystawiali w internecie telefony na sprzedaż, które nigdy nie miały trafić do kupujących. 

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Tychach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach prowadzili dochodzenie w sprawie oszustw, do których doszło w okresie od października 2022 do stycznia bieżącego roku. 

„Sprawcy za pośrednictwem internetu oferowali na sprzedaż telefony komórkowe, jednak nie mieli zamiaru wywiązać się z zawartych umów. Zainteresowane osoby opłacały zamówienie, po czym nie otrzymywały towaru, a kontakt z osobą sprzedającą się urywał. Szczegółowa analiza uzyskanych informacji pozwoliła na ustalenie policjantom tożsamości oszustów” – wyjaśnia Paulina Kęsek z tyskiej policji. „Okazało się, że przestępczym procederem zajmowali się 36-letnia mieszkanka Tychów oraz 38-letni mężczyzna, mieszkaniec Bierunia. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na ustalenie, że para wspólnie dokonała 32 przestępstw oszustw, na łączną kwotę blisko 10 tysięcy złotych. Obie osoby przyznały się w do zarzucanych im czynów” – dodaje. 

Reklama

Przeciwko sprawcom opisywanych przestępstw został skierowany akt oskarżenia, a w wyniku czynności dochodzeniowo-śledczych ujawniono 30 osób pokrzywdzonych przestępczą działalnością oszustów.

Reklama