Marszałek Jakub Chełstowski odbierający nagrodę / fot. Śląskie.pl

W Warszawie odbyła się Gala Mistrzów Sportu „Przeglądu Sportowego”, już po raz 87 wybierano najlepszego sportowca w naszym kraju. Sportowcem Roku okazał się Robert Lewandowski, ale mieliśmy też lokalne akcenty. Anita Włodarczyk, ambasadorka Stadionu Śląskiego zajęła drugie miejsce w plebiscycie. Czwarty był Dawid Tomala, również ambasador Stadioniu Śląskiego. Jak się okazało, najlepsza impreza sportowa odbyła się w naszym regionie na Stadionie Śląskim – Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym 

Za najlepszą imprezę sportową uznano Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce na Stadionie Śląskim. Nagrodę na gali odbierał marszałek Jakub Chełstowski, tyszanin, były wieloletni tyski radny. 

„Tak prestiżowa nagroda przyznana za organizację Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce to dla nas motywacja do jeszcze efektywniejszej pracy, stawiania sobie coraz to nowych wyzwań. Województwo Śląskie stało się kolebka Królowej Sportu, a Stadion Śląski – Narodowy Stadion Lekkoatletyczny jej wizytówką. Profesjonalizm i determinacja sprawiły, że w 2028 roku to właśnie Województwo Śląskie będzie organizatorem Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce, najważniejszej imprezy tej rangi na Starym Kontynencie. To ogromna promocja dla regionu. W ten sposób umacniamy jego pozycję nie tylko na sportowej mapie Polski” – powiedział marszałek Jakub Chełstowski. „Naszymi partnerami w tej promocji są Ambasadorzy. Silesia „Galacticos” Athletics Team to wyjątkowa grupa najlepszych sportowców, którzy osiągnęli wszystko na światowych zawodach z medalami olimpijskimi włącznie. Jestem przekonany, że czeka nas jeszcze wiele wspólnych sukcesów” – dodaje. 

Reklama

Zwyciezcy w kategorii specjalnech na gali:

Drużyna Roku: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Trener Roku: Aleksander Matusiński

Sport Bez Barier: Róża Kozakowska

Superczempion: Piotr Małachowski

Od Zawsze Ze Sportem: Totalizator Sportowy

Impreza Roku: Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce na Stadionie Śląskim

Sport i Biznes: Robert Kubica i Daniel Obajtek

 

Reklama