Samochód policyjny / fot. Tychy24.net

Nastolatka potrącona na pasach w Tychach. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny zdarzenia, do którego doszło na ulicy Sikorskiego w Tychach. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącono młodą kobietę.

Do potrącenia 17-latki doszło we wtorek po godzinie 15.00 w rejonie Wodnego Parku Tychy. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 37-letnia tyszanka, kierując samochodem Renault Megane, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 17-latkę – wyjaśnia Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. – W wyniku zdarzenia poszkodowana nastolatka z obrażeniami głowy trafiła na badania do szpitala – dodaje.

Szczegóły zdarzenia wyjaśnia teraz policja, która apeluje również o ostrożność na drodze. Mundurowi zaznaczają, że warto myśleć nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego.

Reklama

Kierujący ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Natomiast pieszy powinien upewnić się że pojazd całkowicie się zatrzymał, aby go przepuścić. Bądźmy rozsądni i nie spieszmy się, bo lepiej stracić kilka minut i przejść bezpiecznie, niż bezmyślnie wejść pod koła pojazdu i doznać poważnych obrażeń ciała lub nawet stracić życie – czytamy w komunikacie tyskiej policji.

Reklama