Targowisko / fot. Tychy24.net

Nie będzie remontu targowiska na Starych Tychach. Miasto obecnie nie zamierza po raz kolejny szukać wykonawcy modernizacji targowiska. Do tej pory odbyły się trzy przetargi, ostatni w 2022 roku. Miasto nawet zaprezentowało wizualizację, jak targowisko miałoby wyglądać.

Nie będzie remontu targowiska w Tychach

W pierwszym postępowaniu wpłynęło kilka ofert, ale wszystkie były zbyt drogie w stosunku do tego, co miasto chciało zapłacić. Tychy chciały przeznaczyć około 1,6 mln zł brutto na modernizację targowiska. Oferty, które wpłynęły, były o wiele droższe. Firma EN-BUD z Żor chciała ponad 3,6 mln zł brutto, natomiast TENSIT z Mikołowa ponad 4,8 mln zł brutto.

Przykładowe rozwiązania zaprezentowane przez miasto / fot. Bip.umtychy.pl

W drugim postępowaniu nikt nie zgłosił się do realizacji zadania w formule „projektuj – buduj”, więc miasto nie miało wyboru i unieważniło postępowanie. Trzeciego przetargu również nie udało się pozytywnie rozstrzygnąć.

Reklama

Z informacji, które uzyskaliśmy w Urzędzie Miasta Tychy, wynika, że na razie miasto nie zamierza kontynuować projektu. Inwestycji obawiali się też klienci, którzy modernizację kojarzyli ze wzrostem cen na stoiskach, tego zdaje się najbardziej przystępnego cenowo targowiska w Tychach.

Reklama