Rondo w Tychach / fot. Tychy24.net

Nie ma pieniędzy na remont ważnego ronda w Tychach. Prowadzi na hale targowe i do „Skałki”. Chodzi o rondo Lwowskie łączące ulice Dmowskiego z al. Piłsudskiego tuż przy Tyskich Halach Targowych. To jedno z bardziej obleganych rond w mieście. Na razie nie zostanie wyremontowane. 

„W związku z fatalnym stanem nawierzchni ronda Lwowskiego, która zagraża bezpiecznemu przejazdowi i ruchowi pojazdów, zwracamy się z prośbą o remont i wymianę asfaltu, tak jak to miało miejsce dla ronda Cassino” – napisali w interpelacji do prezydenta Tychów, radni PiS. Remontu jednak nie będzie. Powodem są finanse. 

„Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach informuje, że środki przeznaczone na remonty nawierzchni bitumicznych w 2023 roku w wyniku przeprowadzonego przetargu zostały już rozdysponowane na naprawy głównych ciągów komunikacyjnych będących w najgorszym stanie technicznym” – przekazał Artur Kruczek, dyrektor MZUiM Tychy.

Reklama

Dyrektor MZUiM dodał również, że jeżeli znajdą się w ciągu roku dodatkowe środki na ten cel, to remont zostanie zrealizowany. 

Reklama