Skwer u zbiegu ulic Cienistej, Bema i Bałuckieg / fot. UM Katowice

Nowa przestrzeń dla mieszkańców powstała w Tychach. Za prawie milion złotych. Chodzi o teren zielony u zbiegu ulic Cienistej, Bema i Bałuckiego. Nowe chodniki, ogród społeczny, wybieg dla psów oraz ławki i siedziska – to niektóre z nowych elementów, które pojawiły się w tym miejscu.

„Głównym celem inwestycji było wykorzystanie potencjału skweru i stworzenie w nim wspólnej przestrzeni dla mieszkańców. Podzielono ją na poszczególne strefy o charakterze rekreacyjnym – ogród społeczny, wybieg dla psów oraz strefy służące integracji, czyli place, które mają pełnić rolę miejsca spotkań” – informuje tyski magistrat. 

Projekt i układ kompozycyjny nawiązuje do okolicznej architektury. Na terenie skweru zamontowano ławki, sześcienne siedziska, drewniane siedziska w formie podestu o nieregularnym kształcie, stół piknikowy, drewniane donice na uprawy, a także stojaki rowerowe, kosze na odpady,  kosze na psie odchody oraz lampy oświetlenia parkowego. Ścieżki w miejscach istniejących przedeptów wykonano w formie płyt betonowych w trawniku oraz plastrów drewna.

Reklama

Dodatkowo skwer wzbogacono nowymi nasadzeniami zieleni. Posadzono m.in. derenie, kaliny, hortensje, oczary, róże pomarszczone, a na rabatach znalazły się kompozycje bylin oraz traw ozdobnych. Na rabatach znalazły się z kolei kompozycje bylin oraz traw ozdobnych.

Inwestycja realizowana była przez Tyski Zakład Usług Komunalnych. Koszt to niecałe 900 tysięcy złotych.

Reklama