Katarzyna Korus / fot. Tychy24.net

O nowej galerii artystycznej i miejscu, gdzie odbywają się koncerty w Tychach. Rozmawiamy z Katarzyną Korus z Tichauer Art Gallery. Galeria artystyczna na terenie zabytkowego Browaru Obywatelskiego to jedno, drugie to projekt Tichauer Music, czyli nowe miejsce na koncertowej mapie Tychów. Za nami już koncerty Raz Dwa Trzy, Happysad. Dzisiaj koncert Króla, w grudniu zagra LemOn.


Posłuchaj rozmowy z Katarzyną Korus:


Z naszym gościem rozmawiamy o działalności kulturalnej obiektu, o tym jakie są plany oraz scenie 360 stopni, która ma dość nietypowy charakter, jeżeli chodzi przynajmniej o miasto Tychy.

Reklama

„Cały obiekt ma wielkość Rynku w Krakowie więc jest on dość spory i zawiera kilka budynków w sobie” – mówi nam Katarzyna Korus. W budynku dawnej warzelni powstała Tichauer Art Gallery – czyli 2 tys. mkw. pod prezentowanie sztuki. Na podobnym metrażu w budynku obok – dawnej słodowni – odbywają się koncerty.

„Mamy scenę, która ma 360 stopni, więc ludzie bardzo fajnie siedzą wokół” – mówi nam nasz gość. Zapytaliśmy m.in. o to, czy scena się obraca. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Reklama