Wodny Plac Zabaw na Paprocanach /fot. UM Tychy

Miasto Tychy organizuje darmowe przejazdy na Paprocany. Od 10 czerwca do 27 sierpnia 5 linii będzie przewoziło mieszkańców do ośrodka wypoczynkowego. Ma to kosztować około 58 tys. zł.

Na Praprocany pojedziemy liniami 1, 2, 3 , 4 i 5. W założeniu ma to odciążyć tamtejsze parkingi i tereny zielone, na których tyszanie i nie tylko zostawiali w sezonie samochody. Oblężenie ośrodka wypoczynkowego to norma w sezonie letnim, a niestety liczba miejsc parkingowych jest ograniczona.

– Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany jest obecnie jednym z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu nie tylko przez tyszan, ale także przez mieszkańców okolicznych miejscowości. Jest miejscem zabaw dla dzieci, miejscem spotkań młodzieży, która szczególnie upodobała sobie tzw. dziką plażę, idealnym miejscem do uprawiania sportów – biegania, jazdy na rowerze, kajakarstwa, a także miejscem do spacerów- wylicza prezydent Dziuba. Kursy na Paprocany mają być wykonywane w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych. W godzinach wieczornych mają odbywać się powroty.

Reklama

– Linia „Paprocany 1” zapewni bezpośredni dojazd do Paprocan z Wygorzela, Jaroszowic, Urbanowic oraz Cielmic. Linia „Paprocany 2” połączy Paprocany z dzielnicami: Wilkowyje, Radziejówka, Osiedle A, Osiedle B, Suble, a także Żwaków.  Autobusem „Paprocany 3” będzie można dojechać z rejonu Mąkołowca, Czułowa, Browaru, Starych Tychów oraz ulicy Niepodległości, a „Paprocany 4” Paprocany ze Zwierzyńca, Wartogłowca oraz wschodniej części Czułowa. Linia „Paprocany 5” obejmować będzie swoim zasięgiem Rynek zlokalizowany na Osiedlu B, ulice Hetmańską, Harcerską, Osiedle R, Osiedle K, oraz ulicę Piłsudskiego – informują tyscy urzędnicy.

Miasto Tychy wielokrotnie było nagradzane za inwestycje na Paprocanach. Na swoim koncie ma Superjednostkę i nagrody za najlepiej urządzoną przestrzeń publiczną w Polsce. Furorę latem robi też Wodny Plac Zabaw, który jest oblegany przez najmłodszych – zresztą nie tylko.

Reklama