fot. Policja

Na ulicy Darwina w Tychach pojedziemy wolniej. O wprowadzenie ograniczenia prędkości lub montaż progów zwalniających na ulicy łączącej aleję Niepodległości z ulicą Dąbrowskiego wystąpił radny Michał Kasperczyk.

W połowie sierpnia doszło na ulicy Darwina do wypadku, w którym potrącone zostało dziecko. 10-letni chłopiec przejeżdżał na rowerze przez przejście dla pieszych. Zdaniem tyskiego radnego, ograniczenie prędkości pomoże uniknąć tego typu zdarzeń.

– Praktycznie na całej długości ulicy z obu stron są parkingi, ponadto między samochodami występują przejścia dla pieszych. Są to przejścia z których korzysta wiele dzieci uczęszczających do pobliskich szkół. Mimo ograniczonej widoczności wielu kierowców przemieszcza się ulicą szybko nie zważając na wyjeżdżające samochody, które są wyprzedzane między przejściami dla pieszych. Co niestety skutkuje zdarzeniami drogowymi, których można uniknąć. W związku z powyższym proponuję rozważyć wprowadzenie na powyższym odcinku drogi strefę tempo 30 km/h bądź spowalniacze w postaci progów lub wysepek zwalniających – napisał w interpelacji radny Kasperczyk.

Reklama

Za wprowadzeniem ograniczenia prędkości opowiedział się Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Tychy.

– informujemy również, iż sporządzona zostanie dokumentacja projektowa dotycząca oznakowania przedmiotowego rejonu, która będzie przesłana przez tut. Wydział do odpowiednich jednostek celem zaopiniowania. W przypadku uzyskania pozytywnych opinii wykonanie ww, organizacji ruchu zostanie zlecone do Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów – wyjaśnił w odpowiedzi do radnego naczelnik Wydziału Komunikacji Artur Kruczek.

Reklama