Zatrzymany / fot. Policja

Okradł kobietę na al. Jana Pawła II. Zwiał na osiedle A i już się witał z gąską, ale los miał dla niego inne plany. 24-letni złodziej został zatrzymany.

Do kradzieży torebki wraz zwartością czyli dokumentami i pieniędzmi doszło w jednym z lokali na al. Jana Pawła II. Sprawdza zabrał torebkę i uciekł. Na miejsce wezwano policję, a mundurowi rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

– Zaangażowanie mundurowych przyczyniło się ostatecznie do jego zatrzymania, po około czterech godzinach od zdarzenia. Sprawca już myślał, że uniknie konsekwencji swojego czynu, tymczasem wpadł w ręce policjantów w rejonie dworca PKP. Policjanci rozpoznali go jako sprawcę przestępstwa i odzyskali torebkę z zawartością dokumentów, kart bankomatowych i pieniędzy – informuje tyska policja.

Reklama

24-latek trafił do policyjnego aresztu, usłyszał zarzut kradzieży w warunkach tzw. recydywy. Okazuje się, że mężczyzna miał na swoim koncie inne tego rodzaju przestępstwa. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama