Wizualizacja toru rowerowego / fot. UM Tychy

Tor rowerowy Suble nie powstanie? Pod koniec czerwca Urząd Miasta Tychy ogłosił przetarg nieograniczony na budowę „toru rowerowego w Parku Suble” Miał powstać tor rowerowy z drewnianymi przeszkodami, do wcześniej opracowanego projektu. Przetarg unieważniono.

Przetarg był druzgocący na tle innych unieważnionych przetargów w Tychach. Tym razem najtańsza oferta przekraczała dwukrotnie pieniądze, które Urząd Miasta Tychy chciał przeznaczyć na inwestycję.

Magistrat chciał wydać na inwestycję 150 tys. zł, a najtańsza oferta to 330 tys. zł (brutto). To kolejne unieważnione postępowanie przeprowadzone przez urzędników Andrzeja Dziuby. Ostatnio nie udało się wybrać wykonawcy m.in. budowy stadionu lekkoatletycznego.

Reklama

W ramach prac nad „Budową toru rowerowego w Parku Suble” miały zostać wykonane roboty ziemne (niwelacja terenu, uporządkowanie skarp), miał powstać tor ze zróżnicowanej nawierzchni, wyposażony w drewniane przeszkody, dostosowane do początkujących jak i bardziej zaawansowanych rowerzystów.

Reklama