Płatny parking przy Szpitalu Wojewódzkim / fot. Tychy24.net /2018 rok

Parking przy szpitalu od dzisiaj jest darmowy. Od dzisiaj parking przy Szpitalu Wojewódzkim jest darmowy, umowę wypowiedziano firmie jakiś czas temu. Prezydent Tychów poinformował o tym fakcie, gdy miasto kupowało szpital – czyli spółkę Megrez – od Urzędu Marszałkowskiego.

Do tej pory płatny parking, z dniem 1 stycznia 2018 przestaje być płatny i staje się darmowy. To jedna z decyzji, które zapadły po tym jak miasto kupiło Megrez Szpital Wojewódzki od Urzędu Marszałkowskiego. Co ciekawe, wbrew nazwie Szpital Wojewódzki jest teraz jedynym szpitalem miejskim w Tychach, a Szpital Miejski przy ulicy Cichej natomiast jest prywatną spółką – kiedyś natomiast należał do miasta.

Jeżeli chodzi o miejsca parkingowe, to tych w tym roku przybędzie przy Szpitalu Wojewódzkim. Od ulicy Wyszyńskiego do DK1 ma zostać zbudowany parking na 130 miejsc. Miasto zabezpieczyło na ten cel 1,5 mln zł. To jednak nie wszystkie pieniądze, które zostaną wydane na szpital w tym roku.

Reklama

Tychy wydadzą 6,3 mln zł na zakup nieruchomości zajmowanych przez Megrez. W sumie te docelowo mają kosztować miasto 19 mln zł.

Przypomnijmy, pierwotnie prezydent Tychów Andrzej Dziuba, nie był zwolennikiem przejęcia szpitala. Kilka lat temu w mieście Stowarzyszenie Tychy Naszą Małą Ojczyzną wraz ze Śląsko-Dąbrowską Solidarnością zorganizowało bardzo głośny „okrągły stół” odnośnie służby zdrowia. Działo się to pod wodzą ówczesnego przewodniczącego STNMO Jakuba Chełstowskiego (dzisiaj radny PiS), w sprawie aktywnie działał także tyszanin Mateusz Gruźla z „Solidarności”. „Okrągły stół” pomógł przekonać władze Tychów do przejęcia szpitala, swoją rolę pewnie odegrały też zbliżające się wybory samorządowe.

Reklama