Parking wielopoziomowy przy lodowisku nieczynny. Od prawie dwóch tygodni parking wielopoziomowy podziemny przy Stadionie Zimowym w Tychach jest nieczynny. Obecnie nie wiadomo kiedy będzie ponownie dostępny dla mieszkańców.

Parking u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Wyszyńskiego w Tychach ma 4 poziomy i pomieści w sumie ponad 320 samochodów. Aktualnie jest wyłączony z użytkowania.

– W obiekcie trwają roboty gwarancyjne i konserwacyjne – mówi nam Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. To one określą czy parking działa prawidłowo i czy nie wymaga żadnych napraw.

Reklama

Przypomnijmy, parking podziemny w Tychach pozwala na parkowanie pojazdów z instalacjami gazowymi LPG. Jest wyposażony w specjalne czujniki i wyrafinowaną instalacje obiegu powietrza, która musi być regularnie kontrolowana.

– Do chwili ich zakończenia konieczne jest wyłączenie obiektu z ruchu. Z chwilą gdy wykonawca inwestycji potwierdzi, że zakończył prace, a wymagane systemy działają poprawnie, parking ponownie zostanie oddany do użytku – dodaje Agnieszka Kijas.

Kiedy to będzie? Urzędnicy mówią, że obecnie jest za wcześnie aby określić konkretną datę.

Reklama