Plac zabaw mBanku / fot. Tychy24.net

Plac zabaw mBanku w Tychach został zdewastowany. Obok znajduje się rozwiązanie, które powinno być standardem w Tychach i innych miastach. Chodzi o zadaszenie, chroniące dzieci ostrym przed słońcem. 

Zdewastowany plac zabaw w Tychach

W Parku Górniczym przy ulicy Damrota mBank zrobił plac zabaw. Inwestycję zrealizowano w 2021 roku. Stworzono tzw. kreatywną przestrzeń – wykonane zostały z ekologicznych materiałów laboratoria pod gołym niebem. Park tematyczny funkcjonował pod nazwą „Wyspa Naukowa mBank”.

Tak wyglądał plac zabaw w 2021 roku / fot. UM Tychy

„Będzie można na niej wsłuchać się w niezwykłą muzykę kwiatów, zbadać obieg wody w przyrodzie, czy wytworzyć własny prąd. Wyspy mają przyciągnąć także dorosłych, mogą stać się obowiązkowym elementem rodzinnych spacerów i miejscem spotkań z przyjaciółmi” – czytamy w opisie projektu mBanku.

Reklama

Faktycznie inwestycja była bardzo udana. Niestety, została już zdewastowana. Nie ma huśtawek, wielka ławka została zniszczona, praktycznie wszystkie elementy edukacyjne też są uszkodzone. 

Natomiast obok – kilkaset metrów dalej – znajduje się kolejny plac zabaw. Ten ma wprowadzone rozwiązanie, które powinno funkcjonować na każdym placu zabaw w mieście. Chodzi o zadaszoną piaskownicę. Ta umożliwia dzieciom zabawę w upalne dni. 

Zadaszona piaskownica na osiedlu A – Park Górniczy / fot. Tychy24.net
Reklama