Kobiety, które uratowały dziecko / fot. Policja

Mieszkanki Tychów pomogły dziecku pozostawionemu w samochodzie: Matka zostawiła 4 miesięczne dziecko w samochodzie na parkingu w Tychach i poszła na zakupy – o tym szokującym i trudnym do zrozumienia zdarzeniu informowaliśmy kilka dni temu. Kobiety, które pomogły malcowi otrzymały oficjalne podziękowania z rąk komendanta tyskiej policji i wiceprezydenta miasta.

3 lipca na parkingu przy Tyskich Halach Targowych jedna z mieszkanek usłyszała płaczące dziecko. Malec był sam zamknięty w samochodzie.

– Auto było zamknięte, a szyba była lekko uchylona. Obecna na miejscu kobieta przez uchyloną szybę zdołała otworzyć samochód i wyjąć niemowlę. O zdarzeniu zostali powiadomieni tyscy policjanci. Przybyły na miejsce patrol wezwał załogę pogotowia ratunkowego, celem przebadania chłopca. Na szczęście stan dziecka został określony jako dobry – relacjonuje przebieg zdarzenia Agnieszka Semik z tyskiej policji.

Reklama

Matki dziecka nie było przez dłuższy czas. W końcu po 45 minutach od przyjazdu policji, postanowiono wezwać matkę za pomocą nagłośnienia znajdującego się na Halach Targowych.

Jak się okazało 33-latka była trzeźwa. – Tyscy śledczy prowadzą teraz czynności wyjaśniające w tej sprawie. Powiadomiony zostanie również sąd rodzinny – zaznacza Semik.

Kobietom, które zareagowały i otoczyły opieką dziecko oficjalnie podziękowano za godną naśladowania postawę. Z rąk szefa tyskich policjantów mł. insp. Andrzeja Trzcińskiego i wiceprezydenta Tychów Miłosza Steca odebrały m.in. kwiaty i dyplom z podziękowaniami.

Poniżej pełna treść podziękowania zapisana na dyplomie:

„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów”
Jan Paweł II

Proszę o przyjęcie serdecznych podziękowań za wzorową obywatelską postawę oraz szybką
odważną interwencję, dzięki której uratowano pozostawione w zamkniętym samochodzie dziecko.

Pani natychmiastowa reakcja oraz chęć niesienia pomocy godne są najwyższego uznania i stanowią wzór do naśladowania.

Wraz z podziękowaniami składam życzenia spełnienia wszelkich życiowych planów dobrego zdrowia, pogody ducha i codziennej radości.

Reklama