Przetarg ogłoszono we wrześniu 2017 roku i pole golfowe miało być gotowe do 15 grudnia tego samego roku. Mamy lipiec 2018 roku i inwestycja ciągle nie jest gotowa. – Stoi sobie i niszczeje – mówi nam jeden z mieszkańców. Dlaczego inwestycja za 1,5 mln zł ma ponad półroczne opóźnienie?

Treningowe Pole Golfowe powstało przy osiedlu Cztery Pory Roku w Tychach, nieopodal ulicy Sikorskiego i Wodnego Parku Tychy, na terenie zielonym pomiędzy lasem, a budynkami mieszkalnymi. Inwestycja wzbudzała już w 2017 roku spore kontrowersje wśród mieszkańców. Wyrosła tuż pod blokami.

Obiekt realizuje firma AGC Bytom Sp. z o.o. za ponad 1,5 mln zł. Firma zgłosiła najniższą ofertę w przetargu. Najwyższa to było 1,8 mln zł.

Reklama

Na chwilę obecną wiadomo, że obiekt zostanie odebrany jeszcze w tym miesiącu – taką deklarację usłyszeliśmy w tyskim magistracie. Nieoficjalnie mówi się, że problemem z inwestycją był plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu Tychów. Na ostatniej sesji Rady Miasta Tychy, radni przyjęli plan dla obszaru rejonu ulicy Sikorskiego. Teren pola golfowego określono jako „tereny sportu i rekreacji”.

Na szczegółowe informacje z Urzędu Miasta Tychy odnośnie powodów tak dużego opóźnienia inwestycji ciągle czekamy. Pytaliśmy o nie jeszcze w czerwcu.

Pole golfowe / fot. Tychy24.net
Reklama