Szkoła w Tychach / fot. UM Tychy

Ponad 40 klas i grup przedszkolnych w Tychach na nauczaniu zdalnym – dowiedział się portal Tychy24.net. To stan na poniedziałek 12 października. Należy się spodziewać kolejnych klas, które trafią na kwarantannę.

Od końca września około 50 klas i grup przedszkolnych w Tychach znajdowało się na nauczaniu zdalnym. Patrząc na dane od 12 października (wczoraj) lekcje w ten sposób sanepid nakazał w stosunku do nieco ponad 40 klas i grup przedszkolnych.

Dzisiaj mamy ponad 5 tys. przypadków koronawirusa w całym kraju, w regionie 441. W Tychach odnotowano 4 nowy przypadki.

11 klas ze Szkoły Podstawowej nr 7 (od 1-3) znajduje się na nauczaniu zdalnym. Sanepid wysłał też do domów 8 klas z SP 17 i 7 z SP 21. Wszystkie mają zarządzone nauczanie zdalne do 16 października, w przypadku SP 21 nauczanie może zostać przedłużone do 19 października.

6 klas w SP nr 13 objęto nauką zdalną. 2 klasy i 2 grupy przedszkolne z Zespołu Szkół nr 6 pozostaną w domach do 19 października. 2 grupy przedszkolne z Przedszkola nr 20 mają zarządzoną naukę w domach do końca tygodnia.

Z danych od drugiej połowy września wynika, że w Tychach u 9 uczniów stwierdzono koronawirusa. COVID-19 potwierdzono też u 1 pracownika szkoły i 11 nauczycieli na terenie miasta.