Michał Gramatyka na sesji Rady Miasta Tychy / fot. Tychy24.net

Poseł z Tychów odszedł z PO do Szymona Hołowni. Wcześniej krytykował transfery partyjne, co zostało wypomniane w komentarzach w mediach społecznościowych byłem już posłowi klubu Koalicji Obywatelskiej. 

Michał Gramatyka przeszedł do Polski 2050 Szymona Hołowni.

„Postanowiłem dołączyć do koła parlamentarnego Polska 2050, wierzę w nową lepszą politykę. Przekonuje mnie myślenie takim dalekim horyzontem, zawsze mnie to zresztą przekonywało. Przekonuje mnie myślenie w kategoriach pokolenia, a nie jednej kadencji” – mówił Michał Gramatyka. 

Reklama

Michał Gramatyka odchodzi z PO, ale w partii ciągle działa jego brat Maciej Gramatyka. Michał Gramatyka był niegdyś wiceprezydentem Tychów, teraz jego brat jest wiceprezydentem Tychów. Tutaj warto zauważyć, że bywa iż losy zawodowe braci Gramatyków przeplatają się. W czasie gdy Michał Gramatyka był wicemarszałekiem województwa śląskiego, jego brat był dyrektorem w Urzędzie Marszałkowskim. Gdy Michał Gramatyka startował na posła – podczas ostatnich wyborów – to jego brat miał kandydować na senatora. Zbierał nawet podpisy w tej sprawie, ale ostatecznie zrezygnowano z jego kandydatury i postawiono na Gabrielę Morawską-Stanecką, która reprezentowała „Wiosnę”. 

Od lewej Michał i Maciej Gramatyka / fot. Tychy24.net

Gdy Wojciech Kałuża przeszedł z KO do PiS w Sejmiku Województwa Śląskiego, zmieniła się wtedy władza w regionie.

Michał Gramatyka został radnym wojewódzkim, natomiast jego brat Maciej (gdy już było wiadomo, że większość w Sejmiku ma PiS) ostatecznie rozstał się z Urzędem Marszałkowskim, gdzie był dyrektorem i został wiceprezydentem Tychów. Michał Gramatyka w listopadzie 2018, jeszcze jako radny Sejmiku Województwa Śląskiego na stronie katowickiej Gazety Wyborczej mocno krytykował transfer Kałuży.

„Jak „robić politykę” przy założeniu, że każdy każdego może zdradzić, sprzedać, wystawić do wiatru? Jak zaufać w świecie, w którym każdy jest na sprzedaż?” – pytał. 

W 2019 roku Michał Gramatyka uzyskał mandat poselski z list Koalicji Obywatelskiej.

Reklama