Andrzej Dziuba, prezydent Tychów / fot. Tychy24.net

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba wystartuje do senatu. Taką informację przekazał w mediach prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, który wraz z Dziubą jest jednym z liderów Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski. O starcie prezydenta Tychów do senatu mówiło się od dłuższego czasu wśród tyskich samorządowców. Oficjalnie potwierdził to dopiero Chęciński. 

Dziuba oficjalnie mógłby być jeszcze jedną kadencję prezydentem Tychów, problemów z wygraną raczej by nie miał. Wszystko wskazuje jednak na to, że to ostatnia kadencja Dziuby. Powiedział to jasno w Radiu Piekary prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, zapytany o to ile osób po stronie samorządowców znajdzie się na listach w ramach tzw. paktu senackiego.

„Conajmniej Andrzej Dziuba, to jest pewne. Oczywiście mamy Zygmunta Frankiewicza i wierzę, że jeszcze parę osób” – powiedział Chęciński. Frankiewicz, to były prezydent Gliwic. 

Reklama

O starcie Dziuby do senatu mówi się od wielu lat. Ostatnio coraz głośnej, zwłaszcza po sprzedaży GKS-u Tychy, który jest oczkiem w głowie prezydenta Dziuby. Prezydent Tychów i Sosnowca byli też głównymi rozgrywającymi w kwestii pozbawienia PiS władzy w regionie i przejściu marszałka Jakuba Chełstowskiego do Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski. 

Andrzej Dziuba prezydenta Tychów i Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego / fot. Tychy24.net

Kwestią zasadniczą jest to, kogo Dziuba poprze w wyborach na prezydenta miasta. To będzie miało kluczowe znaczenie, gdyż jak pokazuje choćby przykład z Katowic, poparcie popularnego prezydenta, plus uruchomienie całej miejskiej i lokalnej machiny promocyjnej pod jednym nazwiskiem, jest w stanie zapewnić wygraną w wyborach. 

Reklama