Atak na granice / fot. MON Twitter

Radna chce żeby Urząd Miasta Tychy podświetlić na biało-czerwono.„W związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej”. W tej sprawie do prezydenta miasta zwróciła się radna PiS, Aleksandra Siembiga-Wysocka.

Dzisiaj dochodzi do bardzo burzliwych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej w Kuźnicy. Setki migrantów chcą siłowo przedrzeć się na terytorium Polski. Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało nawet filmy w mediach społecznościowych i jak podkreśla MON dochodzi do tych wydarzeń „w obecności i pod kontrolą białoruskich służb”. 

Reklama

Powodowana tymi wydarzeniami tyska radna wystąpiła do prezydenta miasta. 

„W związku z sytuacją na granicy polsko białoruskiej  i szturmem migrantów na granicę Unii Europejskiej, zwracam się z propozycją podświetlenia w dniu dzisiejszym budynku Urzędu Miasta w barwy narodowe, aby podkreślić poparcie dla broniących nienaruszalności naszej granicy” – napisała Aleksandra Siembiga,Wysocka. 

Obecnie nie wiadomo jak do prośby radnej ustosunkuje się magistrat. Podświetlenie Urzędu Miasta Tychy to nieco bardziej skomplikowany proces. Takie działanie trzeba kilka dni wcześniej planować, bo wykorzystywany do tego jest sprzęt i możliwości zewnętrznej firmy – miasto nie ma takiego oświetlenia na swoim stanie.