Dzisiaj odbędzie się odkomarzanie i odkleszczanie w Tychach. Opryski zostaną w sumie zastosowane na powierzchni 65 hektarów. Jednym z miejsc będzie Park Suble, a to właśnie dzisiaj startuje tam 131. Tyski Nocny Rajd Rowerowy.

– Opryski obejmujące łączną powierzchnię 65h, zostaną wykonane w parkach, w których zlokalizowane są zbiorniki wodne i place zabaw, tj. w parku Północnym, parku św. Franciszka, parku Suble I i II, parku Łabędzim oraz tereny wokół zbiornika Paprocany – mówi Ewa Grudniok rzecznik Urzędu Miasta Tychy. – W celu ułatwienia pracy firmie wykonującej zabiegi odkomarzania i odkleszczania prosimy mieszkańców o pozostanie poza w/w parkami podczas wykonywania oprysków – dodaje.

Opryski rozpoczną się o godzinie 20.00 i potrwają w sumie na terenie miasta do 24.00. Natomiast Tyski Nocny Rajd Rowerowy startuje o godzinie 21.30 na parkingu przy kościele Św. Jadwigi Śląskiej w Parku na Sublach.

Reklama

Jak poinformowali nas organizatorzy, opryski właśnie w rejonie Subli mają się odbyć, gdy park opuszczą miłośnicy jednośladów.

Reklama