Rozkopany deptak / fot. Tychy24.net

Rozkopali świeżo położony chodnik w centrum Tychów. W środę skontaktował się z nami jeden z mieszkańców, oburzony faktem rozkopania chodnika na ulicy Dmowskiego w Tychach. „Przechodziłem, widziałem mieszkańców są w……” – napisał do nas pan Damian. Nie ma się co dziwić, inwestycja dobiegła już końca, urządzono zieleń, posadzono drzewa, a teraz rozkopano świeżo położony deptak.

Mieszkańcy od lat narzekali na chodnik w centrum Tychów, który był jak tor przeszkód. W końcu zgłosili projekt do Budżetu Obywatelskiego (partycypacyjnego) i udało się go przegłosować. Inwestycja warta ponad 200 tys. zł robi pozytywne wrażenie. Poza ładnym deptakiem, powstała ścieżka rowerowa, pogłębiono parking i urządzono zieleń – w tym posadzono drzewa.

Wydawałoby się, że inwestycja będzie już odbierana przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach, ale wczoraj rozkopano fragment deptaka, na wysokości siedziby firmy oferującej chwilówki.

Reklama

– Nas to też zaskoczyło – usłyszeliśmy w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów. Z tego co udało nam się dowiedzieć wykopaliska dokonał Tauron, który będzie montował przyłącze do sieci. Po wykonaniu przyłącza kostka brukowa ma zostać przywrócona do stanu poprzedniego.

– Koparka porysowała fragment nowej ścieżki – mówi nam jeden z mieszkańców.

Wcześniej pisaliśmy o tym, że na nowy deptak, a konkretnie na ścieżkę rowerową wjechał samochód z zaopatrzeniem, który przywoził towar do jednego z działających na ul. Dmowskiego sklepów.

Inwestycja, czyli remont chodnika na ulicy Dmowskiego, nie został jeszcze odebrany przez MZUiM.

Samochód zaparkowany na ulicy Dmowskiego / fot. Tychy24.net
Reklama