Ulica Bałuckiego w Tychach / fot. MZUiM Tychy

Ruszyła przebudowa ulicy Bałuckiego, potrwa 2 miesiące. Utrudnienia. Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach poinformował o tym, że ruszyła gruntowna przebudowa ulicy Bałuckiego. Występują w tym rejonie utrudnienia. 

„Na odcinku od ul. Budowlanych do ul. Cienistej droga zostanie wykonana od podstaw. W pierwszej kolejności wymienione zostaną warstwy konstrukcyjne drogi i dopiero na tak przygotowanym podłożu ułożona zostanie asfaltowa nawierzchnia. Zastąpi ona stare granitowe kostki brukowe” – informuje Agnieszka Kijas z MZUIM Tychy. 

Od dzisiaj zamknięto ul. Bałuckiego na odcinku od ul. Budowlanych do ul. Bema. Gdy prace na tym fragmencie się zakończą, zamknięty zostanie drugi odcinek – od ul. Bema do ul. Cienistej.

Reklama

„Co ważne, na czas prowadzenia prac zawieszona zostanie strefa płatnego parkowania na ul. Bałuckiego. Aktywne Karty Mieszkańca, jakie zostały wydane dla osób mieszkających przy tej ulicy, będą obowiązywały na strefie płatnego parkowania przy ul. Bibliotecznej” – informuje MZUiM. 

Koniec prac nastąpi w październiku. Prace prowadzi firma HUCZ z Częstochowy. Wartość umowy to nieco ponad 500 tysięcy zł.