Seniorka przy telefonie / fot. UM Tychy

Samotnym mieszkańcom Tychów i tym w potrzebie dowiozą jedzenie na Wigilię. Ruszyła infolinia Wigilii dla Samotnych. Ta co roku była organizowana w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym, które stało się szpitalem covidowym. Zarówno przez to jak i pandemię Wigilia będzie miała nieco inny charakter – jedzenie samotnym i potrzebującym zostanie dowiezione do domów. Ruszyła infolinia w tej sprawie – będzie czynna do 20 grudnia.  

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych jest współorganizowana przez Miasto Katowice oraz Metropolię GZM przy wsparciu poniższych miast członkowskich: Bytomia, Chorzowa, Gliwic, Mysłowic, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Świętochłowic, Tychów. Mieszkańcy tych miast – w tym Tychów – którzy chcą skorzystać z dostawy jedzenia powinni dzwonić na numer: 32 723 28 28

Infolinia będzie działać od dzisiaj do 20 grudnia.

Reklama

Fundacja Wolne Miejsce poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą przy organizacji Kolacji Wigilijnej dla samotnych i potrzebujących mieszkańców Katowic i okolic.

„Chcielibyśmy tego dnia dosięgnąć tych, którzy najbardziej potrzebują naszego wsparcia i pomocy, więc jeśli chcesz uczynić trochę dobra na Święta, zgłoś się do nas!” – apeluje Fundacja Wolne Miejsce.

Zgłaszać można się tutaj.

Reklama