Szlak Miejski Tychy / fot. Muzeum Miejskie Tychy

Szlak Miejski Tychy przechodzi modernizację. Zostanie odświeżony, rozpoczął się właśnie montaż nowych tablic na szlaku, który powstał w Tychach w 2011 roku. Szlak obejmuje 23 najciekawsze lokalizacje w mieście – są też przy nim metalowe ławki, z tym, że na te mieszkańcy narzekają. Latem się zbytnio nagrzewają, zimą sytuacja wygląda odwrotnie. 

„Na tablicach można znaleźć informacje z szerokim opisem obiektu lub miejsca oraz zdjęcia archiwalne i plany architektoniczne z zasobów Muzeum Miejskiego w Tychach, a także współczesne autorstwa Marii Lipok–Bierwiaczonek i Artura Pławskiego. A po więcej ciekawych treści odsyła na poświęconą Szlakowi stronę internetową kod QR. Zakończenie prac montażowych jest planowane przed świętami Bożego Narodzenia 2021” – poinformowała Agnieszka Woszczyńska z Muzeum Miejskiego w Tychach. „Tychy to unikatowe miasto, gdzie można poznać koncepcje urbanistyczne i dzieła architektury całego okresu powojennego, począwszy od 1950 roku. Realizowane w kolejnych latach osiedla i obiekty układają się w atrakcyjny ciąg zwiedzania. Wszystko to na stosunkowo niewielkim obszarze, który można spenetrować w czasie kilkugodzinnego spaceru. To sprawia, że Tychy coraz częściej przyciągają uwagę miłośników architektury i urbanistyki, a także socjologów miasta” – dodaje. 

Szlak można zwiedzać w dowolny sposób – chronologicznie lub tematycznie, a trasa prowadzi przez niemal wszystkie tyskie osiedla – od A do Z, a także dzielnice istniejące przed budową tzw. Nowych Tychów.

Reklama