Pomnik Niepodległości / fot. Tychy24.net

Tablica przy nowym pomniku w Tychach będzie poprawiona. Pojawiły się błędy na tablicy przy Pomniku Niepodległości. Te jak dowiedział się portal Tychy24.net mają zostać poprawione.

11 listopada w Tychach odbyły się uroczystości setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Centralne uroczystości miejskie miały miejscy przy nowopowstałym Pomniku Niepodległości przy alei Niepodległości. Obiekt kosztował niemal 200 tys. zł. W podniosłej uroczystości wzięły udział tłumy tyszan, władze miasta, samorządowcy oraz parlamentarzyści.

Jeszcze przed uroczystością mieszkańcy alarmowali nas, że na tablicy pamiątkowej przy pomniku pojawiły się błędy. Faktycznie, w jednym miejscu brakuje odstępu miedzy zdaniami, w innym przy słowie „Społeczeństwo” zapomniano o polskim znaku i zamiast „ń” jest „n”. Sprawy może nie zbyt wielkiej wagi, ale pomnik ma służyć przez lata i ma być pamiątką setnych obchodów niezwykle ważnego wydarzenia w historii naszego kraju.

Reklama

Nie było szans na poprawę tekstu przed oficjalnymi uroczystościami, ale już po nich oficjalnie zapytaliśmy w mieście co dalej z pomnikiem i czy tablica będzie poprawiana. Jak poinformowała nas Ewa Grudniok, rzecznik tyskiego magistratu tablica będzie poprawiona.

Obecnie nie wiadomo, czy będzie potrzebna nowa, czy też wykonawca poprawi napis na istniejącej tablicy. Wiadomo, że napis zostanie poprawiony.

Pomnik Niepodległości – tablica pamiątkowa / fot. Tychy24.net
Reklama