Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich

Dzisiaj rozmawiamy z tyszaninem, prezesem Kolei Śląskich, Patrykiem Świrskim. Pytamy m.in. o to czy ceny biletów na odcinku Tychy Lodowisko-Tychy mogą być bardziej atrakcyjne dla mieszkańców, a także o biletomaty, który ustawiły Koleje Śląskie w rejonie stacji kolejowych na ternie miasta.Pytamy także o odnawialne źródła energii – spółka chce zrezygnować z energii produkowanej z węgla –  i to jaki wpływ będzie to miała na ewentualne ceny biletów, a także finał sporu zbiorowego, który przez dwa lata trwał w spółce.

„Ta linia od Tychów do Katowic oraz od Katowic do Dąbrowy Górniczej oraz druga linia od Gliwic do Katowic, to są traktowane faktycznie jako naziemne metro. Częstotliwość tych jazd oraz obłożenie w czasach przedpandemicznych były naprawdę wysokie i mogły naprawdę walczyć z obłożeniem, które reprezentowało metro w Warszawie” – mówi Patryk Świrski.

Reklama

Prezes Kolei Śląskich nie wykluczył możliwości wprowadzenia nowej taryfy, która uzależniona byłaby od ilości przystanków. To mogłoby wpłynąć na cenę.

„To wymaga głębszego rozpoznania potrzeb naszych pasażerów” – stwierdził. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Reklama