Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich

Dzisiaj rozmawiamy z tyszaninem, prezesem Kolei Śląskich, Patrykiem Świrskim. Pytamy m.in. o to czy ceny biletów na odcinku Tychy Lodowisko-Tychy mogą być bardziej atrakcyjne dla mieszkańców, a także o biletomaty, który ustawiły Koleje Śląskie w rejonie stacji kolejowych na ternie miasta.Pytamy także o odnawialne źródła energii – spółka chce zrezygnować z energii produkowanej z węgla –  i to jaki wpływ będzie to miała na ewentualne ceny biletów, a także finał sporu zbiorowego, który przez dwa lata trwał w spółce.

„Ta linia od Tychów do Katowic oraz od Katowic do Dąbrowy Górniczej oraz druga linia od Gliwic do Katowic, to są traktowane faktycznie jako naziemne metro. Częstotliwość tych jazd oraz obłożenie w czasach przedpandemicznych były naprawdę wysokie i mogły naprawdę walczyć z obłożeniem, które reprezentowało metro w Warszawie” – mówi Patryk Świrski.

Prezes Kolei Śląskich nie wykluczył możliwości wprowadzenia nowej taryfy, która uzależniona byłaby od ilości przystanków. To mogłoby wpłynąć na cenę.

„To wymaga głębszego rozpoznania potrzeb naszych pasażerów” – stwierdził. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.