Nowe bramownice / fot. Michał Kasperczyk

W Tychach chcą dodatkowo ostrzegać przed bramownicą. Powstanie nowe oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Burschego, Budowlanych i Glinczańskiej. Wszystko po to, aby ostrzec kierowców przed bramownicą, która znajduje się przed wiaduktem na właśnie ul. Glinczańskiej. Kierowcy zbyt wysokich samochodów mają tendencje do uderzania w bramownicę, a następnie w wiadukt. 

Temat bramownicy na ulicy Glinczańskiej co jakiś czas wraca. W zeszłym roku pojawiły się tam bramownice i szybko zostały zdemolowane. Zostały zamontowane, ponieważ kierowcy pojazdów wyższych niż 2,4 metra zahaczali o wiadukt, a nawet rozbijali sobie naczepy. Pierwsze bramownice zamontowano w sierpniu 2017 roku, a wytrzymały prawie do połowy października, instalacja kosztowała wtedy 26 tys. zł – obecna jest o 2 tys. zł tańsza.

Wkrótce pojawią się znaki na skrzyżowaniu ulic Budowlanych i Burschego informujące o tym, że na ulicy Glinczańskiej znajdują się bramownice, poinformował nas Artur Kruczek z Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tychy.

Reklama

Urzędnicy mają nadzieję, że nowe znaki pomogą, chociaż same bramownice i wiadukt są zdecydowanie dobrze oznaczone. Problem w tym, że kierowcy nawet, gdy zahaczą o bramownice, to nadal próbują swoich sił pod wiaduktem. Na zasadzie „może się uda”. Często tym samym paraliżują ruch w tym rejonie.

Wiadukt na ulicy Glinczańskiej / fot. Tychy24.net

 

Reklama