Centrum Sterowania Ruchem ITS / fot. UM Tychy

Tychy dostały nagrodę za krytkowany przez kierowców system ITS. Krytykowany od samego początku przez mieszkańców system, który ma rozładować korki w mieście i poprawić bezpieczeństwo na drogach doczekał się nagrody w konkursie Innowacyjny Samorząd organizowanym przez Polską Agencję Prasową. 

„Miasto zajęło 3. miejsce, w kategorii gmina miejska. To już czwarta edycja tego konkursu, w którym jak podkreśla MZUiM Tychy, premiowane są najlepsze projekty zgłaszane przez: województwa, powiaty, duże miasta oraz gminy miejskie i wiejskie.

„Innowacyjność ITS-u nie należy postrzegać jedynie przez pryzmat złożonych rozwiązań informatycznych. Pamiętajmy, że przed uruchomieniem systemu: zmodernizowaliśmy 40 skrzyżowań, zamontowaliśmy nowe sygnalizacje świetlne, powstała infrastruktura przyjazna dla rowerzystów i osób z niepełnosprawnościami” – wymienia Arkadiusz Bąk, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów, jednostki, która zbudowała i wdrożyła system ITS w mieście.”Jesteśmy wdzięczni za nagrodę i cieszymy się, że zostaliśmy docenieni, jednocześnie mamy świadomość, że jest jeszcze dużo do zrobienia” – dodaje dyrektor MZUiM

Reklama

Na najwyższym stopniu podium, w kategorii gmina miejska, znalazła się Ustka, a drugie miejsce zajęły Gliwice.

„Beznadziejne, żenada”. „System sparaliżował ruch drogowy w Tychach”. Mieszkańcy mocno narzekają na ITS

Reklama