Andrzej Dziuba, prezydent Tychów / fot. Tychy24.net

Tychy już nie mają prezydenta. Andrzej Dziuba został senatorem. Funkcje przestali pełnić też jego zastępcy, stery miasta przejęła sekretarz, a premier wyznaczy komisarza, którym bedą zarządzać Tychami do czasu wyboru nowego włodarza. 

Niespodzianki nie było.Andrzej Dziuba został senatorem. 

„Państwowa Komisja Wyborcza podała ostateczne wyniki wyborów do Senatu w okręgu wyborczym numer 75, który obejmował Tychy, Mysłowice i powiat bieruńsko-lędziński. Mandat senatora, z wynikiem 81 134 głosów (56,65%), zdobył Andrzej Dziuba, który tym samym w momencie podania oficjalnych wyników, przestał po 23 latach sprawować funkcję prezydenta miasta” – poinformowało miasto Tychy.

Reklama

Wraz z uzyskaniem mandatu przez Andrzeja Dziubę, funkcję zastępców prezydenta przestali pełnić Maciej Gramatyka, Igor Śmietański oraz Hanna Skoczylas. 

„Obowiązkiem wojewody śląskiego – Jarosława Wieczorka, jest „niezwłoczne” złożenie wniosku wraz z rekomendacją kandydata do Prezesa Redy Ministrów, o wyznaczenie tymczasowego komisarza rządowego, który będzie pełnił funkcję osoby zastępującej prezydenta miasta do wiosennych wyborów samorządowych.

Urząd miasta pracuje i będzie pracował tak jak do tej pory, a ciągłość działań magistratu zapewnia w tej chwili Sekretarz Miasta – Aneta Luboń-Stysiak, która otrzymała wszystkie niezbędne pełnomocnictwa. Senatorowi Andrzejowi Dziubie gratulujemy wyborczego zwycięstwa, dziękujemy za 23 lata tworzenia historii naszego miasta i życzymy powodzenia oraz sukcesów w dalszej drodze!” – czytamy w komunikacie. 

Reklama