Budynek PUP Tychy / fot. Tychy24.net

W Tychach szukają dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. Poprzednia została prezesem i teraz m.in. wydaje miejską gazetę. Nabór w konkursie na dyrektora PUP trwa do 13 września.

Urząd Miasta Tychy szuka nowego dyrektora PUP Tychy. Wieloletnia dyrektor tyskiego urzędu pracy została niedawno prezesem miejskiej spółki „Śródmieście”. To spółka, która zajmuje się przeróżnymi rzeczami – wydaje m.in. miejską gazetę „Twoje Tychy” do maja wydawała też tygodnik „Echo”. To gazeta, która przez lata surowo rozliczała prezydenta Tychów z jego działalności, ostatecznie została przejęta przez spółkę należącą do miasta, a koniec końców zamknięta. „Śródmieście” (jeszcze za poprzedniego prezesa) nie chciało nam udzielić informacji odnośnie tego ile zapłacono za „Echo”. Dziennikarze jeszcze wtedy prywatnego „Echa” ostatecznie odeszli i założyli dwutygodnik „NoweInfo”.

Jak pisaliśmy w ubiegłym roku, „Śródmieście” to dziwny twór, z jednej strony wydaje gazetę zapewniając obecnie rządzącym Tychami bezkrytyczny poklask. Z drugiej strony, prowadzi Niepubliczne Technikum Kolejowe w Tychach, Targowisko i zarządza m.in. nieruchomością na al. Piłsudskiego 12.

Reklama

Katarzyna Ptak zastąpiła na stanowisku Andrzeja Kowola, który jak pisaliśmy w styczniu 2019 roku został prezesem „Śródmieścia”, wcześniej przez wiele lat był prezesem Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach (zajmował się autobusami). Więcej na ten temat tutaj.

Jakie wymagania dla nowego dyrektora?

Konkurs na dyrektora PUP określa konkretne kwalifikacje jakie musi mieć kandydat. Trzeba mieć m.in. wyższe wykształcenie (magisterskie), „co najmniej 3 – letni staż pracy w publicznych służbach zatrudnienia lub co najmniej 5-letni staż pracy w innych instytucjach rynku pracy”, umiejętności interpersonalne, umiejętność zarządzania zespołem ludzkim, znać przepisy o postępowaniu administracyjnym czy mieć wiedzę z zakresu zarządzania finansami publicznymi.

Kandydat musi też przedstawić: „autorski projekt koncepcji funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach, promocji zatrudnienia i aktywizacji lokalnego rynku pracy oraz propozycji wykorzystania środków zewnętrznych”.

Pełną treść oferty pracy znajdziecie tutaj.

Reklama