Radny Michał Kasperczyk na EKG w Katowicach

Tyszanie mieli silną reprezentację w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego, byli prelegentami, a także odbierali nagrody. Kto z naszego miasta pojawił się na EKG? 

Za nami Europejski Kongres Gospodarczyk w Katowicach z silną reprezentacją mieszkańców Tychów. Wśród prelegentów byli Michał Gramatyka wicemarszałek regionu, a niegdyś tyski radny i wiceprezydent miasta. To jednak nie jedyna reprezentacja miasta w trakcie kongresu.

Wśród prelegentów znajdował się także wieloletni radny Tychy Naszą Małą Ojczyzną Jakub Chełstowski, dyrektor nadzoru właścicielskiego Towarzystwa Finansowego Silesia.

Reklama

– Takie wydarzenia są bardzo ważne i potrzebne, gdyż w jednym miejscu spotykają się fachowcy z różnych dziedzin gospodarki i przemysłu i dzielą się swoimi doświadczeniami – mówi Chełstowski.

Nie mogło zabraknąć także związanego z Tychami ministra sportu i turystyki.

– Walczymy o „czysty” sport! Bez dopingu, bo tylko na skojarzeniach z taką rywalizacją, firmy chcą budować swój wizerunek. Tylko taki sport przyciąga biznes – powiedział minister Witold Bańka, w trakcie kongresu. Minister podkreślał starania o organizację w Katowicach Światowej Konferencji Antydopingowej.

Wśród prelegentów pojawiła się także była sekretarz miasta Tychy, a obecnie prezes Parku Śląskiego Aneta Moczkowska.

Nagrodzono też tyskiego radnego Michała Kasperczyka. Ten znalazł się wśród 30 samorządowców z ponad 46 tys. wyróżnionych w plebiscycie Najlepszy Samorządowiec 2016 Roku. Kasperczyk znalazł się na 15 miejscu.

– Dla mnie to wielkie wyróżnienie, ale nie czuje abym robił coś wyjątkowego. Staram się po prostu jak najlepiej sprawdzić się w roli samorządowca i tyszanina, któremu nasze miasto nie jest obojętne – powiedział nam Michał Kasperczyk.

Tyski radny znany jest przede wszystkim z działań na rzecz rowerzystów, organizacji imprez i inwestycji rowerowych – to z jego inicjatywy pojawiły się m.in. stacje naprawy rowerów.

Reklama