Poszukiwany mężczyzna / fot. Policja

Tychy: Z samochodu skradziono 120 tys. zł. Metodą na „koło”. Sprawcy wcześniej obserwowali swoją ofiarę, gdy ta udała się do banku, w międzyczasie przebili jej oponę w samochodzie. Gdy kierowca się zatrzymał, aby wymienić koło – okradli go. W sumie w pojeździe znajdowało się 120 tys. zł.

Do kradzieży doszło 22 lipca. Policja właśnie opublikowała zdjęcia z monitoringu w sprawie.

„Jak ustalili śledczy, pokrzywdzony był obserwowany przez sprawców już na ul. Wyszyńskiego w Tychach, gdy wyszedł z samochodu i udał się do placówki bankowej. W tym czasie nieznani sprawcy przebili koło w pojeździe pokrzywdzonego” – wyjaśnia Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. – „Mężczyzna nie zdając sobie sprawy z zaistniałej sytuacji ruszył w drogę dojeżdżając do ul. Sadowej w Tychach, gdzie zatrzymał się by wymienić koło. Wtedy sprawcy, wykorzystując jego nieuwagę, dokonali kradzieży z wnętrza pojazdu torby, gdzie znajdowało się łącznie 120 tys. złotych” – dodaje.

Reklama

W toku prowadzonego postępowania uzyskano wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tą sprawą lub może posiadać istotne dla sprawy informacje. Nie jest wykluczone, że sprawcy działali w podobny sposób na terenie innych miast.

Rysopis: Mężczyzna w wieku około 25- 30 lat, średniej budowy ciała, z niewielkim brzuchem około 160-170 cm wzrostu, długie jeansowe spodnie, tenisówki o jasnej podeszwie i t-shirt koloru niebieskiego, na głowie czapkę typu „jokejka”. Mężczyzna na ręce ma zegarek koloru żółtego, a na twarzy maseczkę.

Osoby, które posiadają informacje w tej sprawie lub rozpoznają mężczyznę ze zdjęć bądź prezentowany samochód proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach – Tychy al. Bielska 46, pod numer telefonu 47 85 512 30, telefonem alarmowym 112 lub adresem e-mail ppm@tychy.ka.policja.gov.pl.

Reklama