/fot. Policja

Tyska policja ciągle szuka pary, która napadła nastolatków z nożem. Być może napastnicy zostali zatrzymani w Pruszkowie, po tym jak napadli również z użyciem noża na taksówkarza, ale mimo to policja ciągle publikuje wizerunek sprawców napaści na stacji Tychy-Bielska. – Gospodarzem śledztwa jest prokurator – słyszymy na policji.

17-letni Kacper K. i 16-letnia Ewelina C. zostali zatrzymani w pociągu do Katowic. W piątek sąd aresztował 17-latka na trzy miesiące, jego o rok młodsza partnerka odpowiadać będzie jako nieletnia w sprawie napaści na taksówkarza.

Po zakończonym kursie w Pruszkowie, 17-latek przyłożył nóż do gardła siedzącego za kierownicą taksówkarza, a dziewczyna zabrała pieniądze. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę zainstalowaną w pojeździe.

Reklama

Dwie godziny po napaści sprawcy zostali zatrzymani w pociągu. Natomiast jeszcze przed tym zdarzeniem tyska policja oficjalnie rozpoczęła poszukiwania kobiety i mężczyzny, którzy napadli na dwóch 14-latków na stacji Tychy-Bielska.

– Sprawcy stosując groźbę użycia noża ukradli 14-latkom telefony. Chłopcy nie doznali żadnych obrażeń – informowała Agnieszka Semik z tyskiej policji. Zdarzenie miało miejsce na początku sierpnia.

Informacja o poszukiwanych rozeszła się bardzo szybko. Tylko na Tychy24.net zanotowała około 120 tys. odsłon. Pomimo głosu internautów, że zatrzymani pod Warszawą, to te same osoby, które napadły na chłopców w Tychach, policja nadal szuka sprawców. Jeden z komentujących stwierdził nawet, że jest ofiarą owej napaści i że sprawca z Tychów to ten sam, który napadł na taksówkarza.

Jak poinformowała nas Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji, poszukiwanie sprawców nadal trwa, dlatego ciągle jest publikowany ich wizerunek w sieci. – Gospodarzem śledztwa jest prokurator – mówiła i to on ostatecznie zdecyduje o zakończeniu poszukiwań.

Policjant prowadzący sprawę ma się kontaktować z jednostką policji w Pruszkowie, w związku z poszukiwaniami pary napastników. Do momentu kiedy tyska policja publikuje wizerunek potencjalnych sprawców – oficjalnie poszukiwania trwają.

Napad z nożem na dwóch nastolatków w Tychach. Czekali na pociąg

Reklama