Jakub Chełstowski odbiera nominację z rąk ministra sportu i turystyki Witolda Bańki / fot. Facebook/Jakub Chełstowski

Tyski radny sekretarzem Społecznej Rady Sportu przy Ministrze Sportu i Turystyki. Tyski radny PiS Jakub Chełstowski został powołany na sekretarza Społecznej Rady Sportu, która jest organem doradczym Ministra Sportu i Turystyki. W skład rady wchodzą przedstawiciele różnych środowisk m.in: społecznych, zawodniczych, trenerskich i akademickich.

– W piątek 16 marca Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka powołał mnie na stanowisko sekretarza Społecznej Rady Sportu. Poprzednia Społeczna Rada Sportu zakończyła swoją pracę z początkiem roku. Jednocześnie odbyło się posiedzenie nowej rady, gdzie omówiono m.in. start reprezentacji Polski podczas XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang, zintegrowany system kwalifikacji w sporcie, zaprezentowano projekt Akademia Zarządzania Sportem – poinformował Chełstowski na swoim Facebooku.

Chełstowski był również członkiem poprzedniej Społecznej Rady Sportu. W Tychach radny jest znany m.in. z krytyki wydatków na spółkę Tyski Sport, która jak wyliczył dostała od miasta w latach 2012-2018 prawie 43 mln zł dofinansowania. Radny wielokrotnie podnosił brak transparentności w działaniu spółki, w tym trudności w dostępie do informacji na temat jej funkcjonowania – np. prezes Tyskiego Sportu nie pojawiał się na komisjach Rady Miasta, gdy był na nie zapraszany.

Przewodniczącym nowej Społecznej Rady Sportu został Krzysztof Kaliszewski, minister nominował też dwoje wiceprzewodniczących Rady: Annę Tymińską-Bellę oraz prof. Krzysztofa Ficka.

Reklama
Reklama