Megrez Szpital Wojewódzki / fot. Tychy24.net

Tyskie szpitale na liście placówek, gdzie będzie szczepiony personel. Nie chodzi tutaj tylko o personel medyczny, ale także pracowników administracji. Szczepionki przeciwko COVID-19 mają pojawić się na początku przyszłego roku. 

Listę placówek, gdzie będzie szczepiony personel można znaleźć na stronie gov.pl. Tam widnieje zarówno Megrez Szpital Wojewódzki jak i Szpital Miejski. W całym kraju chodzi o 509 szpitali.

Szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych i aptek rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego. Szczepienia dla personelu medycznego i niemedycznego (w tzw. okresie „0”), zorganizują i przeprowadzą szpitale węzłowe (w każdym województwie), należące m.in. do sieci szpitali PSZ” – czytamy na stronie gov.pl.

Reklama

Do 20 grudnia br. szpitale będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony.

„Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez decyzją ministra zdrowia wyznaczony został jako tzw. szpital węzłowy w Narodowym Programie Szczepień przeciwko COVID-19. Oznacza to, że w tyskim szpitalu znajdować się będzie punkt bezpłatnych szczepień dla  personelu podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz aptek” – poinformowała Małgorzata Jędrzejczyk, rzecznik tyskiego szpitala.

Przypomnijmy, szczepienia ogółu populacji mają ruszyć w przyszłym roku, na początku jednak zaszczepiony zostanie personel medyczny, służby mundurowe oraz osoby z grupy podwyższonego ryzyka.

Dzisiaj odnotowano 4 896 nowych zakażeń COVID-19, w tym 272 na Śląsku. W Tychach 2 oraz 1 zgon. Po weekendzie statystyki zazwyczaj są mniejsze niż w trakcie tygodnia.

Reklama