Śląska Manifa / fot. Śląska Manifa

O godzinie 12.00 sprzed Teatru Śląskiego w Katowicach wyruszy ulicami miasta. To największe coroczne święto solidarności kobiet, w którym udział biorą nie kobiety z całego regionu, również mieszkanki Tychów.

– Głosu kobiet często się nie słyszy lub nie słucha. Nie daje mu się wiary. Nie wierzy się opiniom kobiet, a nawet ich relacjom czy świadectwom własnych przeżyć. My wierzymy kobietom – mówi Agata Otrębska ze Śląskiej Manify.

Przemarsz rusza w tym roku właśnie pod hasłem „Wierzymy kobietom!”.

Reklama

Niezwykle ważne w tegorocznej Manifie jest zwrócenie uwagi na kwestię wierzenia w doświadczenia kobiet, nawet wtedy kiedy opowiadają o sprawach otoczonych przez społeczne tabu, np o: przemocy w związku, zaniedbaniach w opiece okołoporodowej, czy utrudnieniach w dostępie do antykoncepcji. Wierzymy kobietom – mówi Iza Krzyczkowska ze Śląskiej Manify.

Trasa marszu XII Śląskiej Manify biegnie przez następujące punkty miasta: Rynek (plac pod Teatrem Śląskim) – ul. Mickiewicza – ul. Skargi – ul. Sokolska – Pl. Wolności (podwójne okrążenie) – ul. 3 Maja – ul. Stawowa – powrót ulicą Mickiewicza pod Teatr Śląski.

Początek Śląskiej Manify o godzinie 12.00.

Reklama