al. Jana Pawła II / fot. Tychy24.net

Urząd wybrał firmę, która będzie sprawdzała jakość powietrza na terenie Tychów. Tak jak do tej pory będzie to robić Airly, która wygrała postępowanie. W sumie chodzi o montaż i obsługę 25 miejsc pomiaru jakości powietrza. 

Airly sp. z o.o. przedstawiła ofertę na niespełna 40 tys. zł. Spełniała też wszystkie wymagania formalne. Pozostałe firmy nie przedstawiły pełnej dokumentacji do postępowania. 

„Przyjmując, że wartością rzeczywistą są wyniki uzyskane ze stacji pomiarowej WIOŚ, różnica wartości zmierzonych za pomocą urządzeń Wykonawcy w stosunku do wartości rzeczywistej nie może przekroczyć 30 % dla pojedynczego pomiaru, bez względu na warunki atmosferyczne, w całym zakresie pomiarowym” – czytamy w dokumentacji przetargowej. 

Reklama

Punkty  pomiarowe  zlokalizowane będą przy ulicy: Parkowej, Jaroszowickiej, Janusza Korczaka, Bukowej, Stoczniowców, Przejazdowej, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Browarowej, Leśnej, Lwa Tołstoja, Narcyzów, Nowokościelnej, Alfonsa Zgrzebnioka, Jedności 51, Wroniej, Ziębiej, Cmentarnej, Myśliwskiej, Begonii, Katowickiej, Jedności (słup/zegar), Józefa Piłsudskiego, Katowickiej (słup), Czarnej (słup), Dzwonkowej (słup).

Z jakością powietrza można zapoznać się na m.in. na stronie umtychy.pl. 

Reklama