Przystań kajakowa w Tychach na Paprocanach / fot. UM Tychy

W niedzielę w Tychach odbędzie się piknik rowerowy. Wydarzenie zaplanowano na Paprocanach w Tychach. Będą konkurencje dla całych rodzin i dużo dobrej zabawy. Piknik odbędzie się w ramach rywalizacji o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski 2021”.

„Rowerowa Stolica Polski” to rywalizacja, w której udział bierze kilkadziesiąt miast z całej Polski. W rywalizacji w liczbie pokonywanych na rowerze kilometrów przez mieszkańców miast biorących udział w akcji, może wziąć udział każdy. Organizatorem akcji jest Miasto Bydgoszcz, a pierwsza edycja została przeprowadzona w 2019 roku.

Celem projektu jest przede wszystkim propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu oraz wdrażanie idei smart city w miastach.

Reklama

Tysznie walczą w 4 kategoriach: rodzinnej, grupowej, szkolnej i indywidualnej.

„W najbliższą niedzielę 6 czerwca rozstrzygnięty zostanie pierwszy etap rodzinnej rywalizacji w ramach trwającej Rowerowej Stolicy Polski 2021” – informuje tyski magistrat. Wydarznie odbędzie się w rejonie przystani kajakowej na Paprocanach.

Na najlepszą drużynę rodzinną czeka nagroda, a podczas pikniku odbędą się konkursy rowerowe dla najmłodszych, między innymi:
– jazda żółwia,
– rzut oponą,
– toczenie obręczy,
– tor przeszkód.

Na uczestników pikniku tradycyjnie czekają gadżety miejskie i rowerowe. Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 16.00 – 18.00

Reklama