Od lewej, prezes PZHL Mirosław Minkina, marszałek Jakub Chełstowski i prezydent Tychów Andrzej Dziuba / fot. Tychy24.net

W Tychach inaugurowali działanie Śląskiego Domu Hokeja. Dzisiaj na Stadionie Zimowym marszałek województwa śląskiego podpisał list intencyjny o współpracy z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie. W konferencji brał udział również prezydent Tychów, Andrzej Dziuba, który podkreślał związki tej dyscypliny sportu z miastem i chwalił wizjonerstwo władz województwa.

„Polskie tradycje hokejowe na Śląsku są od lat utrzymywane” – mówił marszałek Jakub Chełstowski zapowiadając wsparcie finansowe jakie województwa przekaże Polskiemu Związkowi Hokeja na Lodzie na wydarzenia sportowe w regionie. „Po rozmowach doszliśmy do wniosku, że jest to dobry punkt wyjścia na przyszłość i będziemy starali się wspierać środkami finansowymi, organizacyjnymi te hokejowe wydarzenia, które są na Śląsku” – dodał marszałek i podkreślił, że Tychy mają od lat jedną z najlepszych drużyn w kraju.

Województwo rocznie chce przekazać na imprezy około 1-1,5 mln zł na wydarzenia hokejowe.

Reklama

„W tej dzisiejszej umowie wychodzi to, że pan marszałek, zarząd województwa mają wizję. Hokej nie ma co ukrywać jest dzisiaj w bardzo trudnej sytuacji. Ja mimo, że urodziłem się dla piłki i grałem w piłkę, pokochałem hokej całym sercem i uważam, że jest to dyscyplina, która ma olbrzymi potencjał” – mówił Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. „Tychy są szczególnym miastem, gdzie hokej jest bardziej popularny niż piłka nożna” – podkreślił.

Marszałek Jakub Chełstowski i prezydent Tychów Andrzej Dziuba / fot. Tychy24.net

Urząd Marszałkowski całościowo w tym sezonie zamierza przeznaczyć na współpracę nawet 1,5 mln zł. Z tym, że poszczególne imprezy i ich wsparcie będzie regulowane każdorazowo nową umową.

„Nas czekają takie duże imprezy jak kwalifikacje olimpijskie kobiet, które odbędą się między 7-10 października na nowoczesnym obiekcie w Bytomiu” – mówił Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Współpraca z Urzędem Marszałkowskim obejmuje rozgrywki Polskiej Hokej Ligii i dwie duże imprezy: Mistrzostwa Świata Kobiet w Katowicach na lodowisku Jantor oraz Mistrzostw Świata Mężczyzn w Spodku.

„Cieszymy się, że staniemy się mecenasem Polskiego Związku Hokeja i tych wydarzeń sportowych i myślę, że to jest świetna droga na przyszłość” – mówił marszałek Chełstowski.