Gemini Park Tychy / fot. mat. pras.

W Tychach pojawi się drugie kino. Gemini Park Tychy zdradza szczegóły rozbudowy, czy będzie to gwóźdź do trumny City Point Tychy? Czas pokaże, na razie wiadomo jakie nowe kino pojawi się oraz kiedy Gemini planuje zakończyć rozbudowę.

Rozbudowa centrum handlowego ruszy jeszcze w tym roku. mający dziś 36,6 tys.  m kw. obiekt zostanie powiększony o około 6,5 tys. m kw. Nowa część galerii zostanie dobudowana od północnej strony, vis a vis Tesco, w części centrum handlowego, gdzie dziś znajduje się strefa gastronomiczna. Na dodatkowych metrach powstanie m.in. mające 2,5 tys. m kw. wielosalowe, nowoczesne  kino łączące zalety multipleksu i kina kameralnego. Najemcą ma być OH KINO.

Pojawią się także nowe lokale gastronomiczne – restauracje i kawiarnie.

Reklama

– O rozbudowie wspominaliśmy już na otwarciu rok temu, teraz pora na realizację naszych planów. To już oficjalne. Prace związane z przygotowaniem inwestycji ruszą jeszcze w tym roku. Sama budowa z kolei potrwa do 2020 roku. Całość prac powinna nam zająć nieco ponad rok – zapowiada Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding.

Gemini nie ukrywa, że chce zagospodarować mieszkańcom niedzielę.

– W efekcie rozbudowy udział rozrywki w naszej ofercie wzrośnie z obecnych 8 proc., do blisko 25 proc., a Gemini Park przekształci się w czynne także w niedziele nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe, pierwsze i największe tego typu w Tychach. To ważny krok w rozwoju naszej galerii, dający wiele nowych możliwości, także na przyszłość  – dodaje Malcharek.

Od strony północnej galeria zyska nową, charakterystyczną elewację, ale nawiązującą już do istniejącej części. Wnętrze będzie natomiast kontynuacją obecnej aranżacji. – W trakcie pracy nad projektem rozbudowy zależało nam na przestrzennym nawiązaniu do istniejących wnętrz. Dobra akustyka, duża ilość dziennego światła, przyjazne materiały wykończeniowe to cechy tej galerii, które postanowiliśmy zachować i kontynuować w nowej części. Są one szczególnie ważne w przypadku tworzenia komfortowej przestrzeni restauracyjnej, wypoczynkowej i rozrywkowej, które zaplanowano w ramach rozbudowy – mówi architekt Wojciech Kurzak z pracowni Vide Studio z Krakowa.

Reklama