Prace na skwerze / fot. UM Tychy

W Tychach powstaje zielona przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców. Będzie gotowa w październiku. Inwestycja jest realizowana u zbiegu ulic Cienistej, Bema i Bałuckiego.

„W skwerze powstaną nowe chodniki z luźno ułożonych płyt betonowych, aby nie uszczelniać terenu, w miejscach istniejących przedeptów. Po wschodniej stronie wśród drzew ułożone zostaną z kolei plastry z drewna. Układ skweru będzie nawiązywał do okolicznej architektury budynków” – informuje Ewa Grudniok z Urzędu Miasta Tychy. „Powstanie tam kilka różnych stref o charakterze rekreacyjnym, m.in. ogród społeczny, wybieg dla psów czy place, które będą pełniły rolę miejsc spotkań mieszkańców. W parku pojawią się ławki, sześcienne siedziska oraz drewniane siedzisko w formie podestu o nieregularnym kształcie, a także stół piknikowy i donice” – dodaje. 

Nie zabraknie stojaków rowerowych oraz koszy na odpady i psie odchody. Na terenie skweru zaplanowano posadzenie krzewów, będących pokarmem dla ptaków. 

Reklama

Dla owadów pojawią się byliny oraz domki wśród rabat. Wzdłuż dwóch głównych ciągów pieszych zainstalowanych zostanie łącznie sześć lamp oświetlenia parkowego. Prace potrwają do połowy października.

Reklama